Mapy na żywo

Burze nad Polską
Mapa burzowa Polski

Mapa ostrzeżeń
Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze - Europa
Mapa burzowa Europy

Europa


Opady

PROPAGACJA

Ankieta

Test

20.02.2016
20.02.2016
75% [3 głosów]

27.02.2016
27.02.2016
25% [1 głos]

Ogółem głosów: 4
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/13/2016

Powitanie

Witamy na stronie SP EmCom

SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - KOMUNIKAT

Newsy

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - KOMUNIKAT

 

W imieniu Kolegi Wojtka SQ9PBS z klubu SP9KGP "Ryjek" oraz współpracujących z nim Kolegów z fundacji Hacker Space przekazujemy komunikat dot. Światowych Dni Młodzieży. Kolega Wojtek i Koledzy są zaangażowani w organizację i obsługę w ramach wsparcia wolontariatu łączności radiowej na terenie Brzegów k. Kokotowa (woj. małopolskie) gdzie mają mieć miejsce centralne obchody ŚDM (...)

Delegacja PZK w Ministerstwie Cyfryzacji

Newsy

W dniu 13 czerwca br. w Warszawie, Pani Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, przyjęła delegację Polskiego Związku Krótkofalowców w składzie: Waldemar Sznajder 3Z6AEF - Prezes PZK, Piotr Skrzypczak SP2JMR - Sekretarz PZK i Tomasz Niewodniczański SP6T - Członek Honorowy PZK, kapitan zespołu SN0HQ. W czasie spotkania przedstawiono m.in. stan rozwoju regionalnych sieci SP EmCom, które podpisują porozumienia z urzędami administracji państwowej, na podstawie porozumienia PZK i Ministra Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku (...)

PZK na Kongresie Organizacji Proobronych

Newsy

Polski Związek Krótkofalowców na Kongresie reprezentował Krzysztof SP7WME, którego krótką relację przedstawiamy poniżej. „Był to pierwszy w historii Kongres Organizacji Proobronnych Państw Członkowskich NATO (...)

Podsumowanie ćwiczeń łączności kryzysowej HALNY 2016

Newsy

Podsumowanie ćwiczeń łączności kryzysowej

HALNY 2016

 

Ćwiczenia łączności kryzysowej Halny 2016 odbyły się 7 maja 2016 roku, w godzinach od 1600 do 1815 czasu lokalnego, na terenie całej Polski (SP). Organizatorem była Rzeszowska Amatorska Sieć Ratunkowa działająca przy Oddziale Terenowym nr 18 Polskiego Związku Krótkofalowców. Koordynatorem ćwiczeń był Przemek Bratkowski SQ8NYB.


Celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności koordynacji wymiany informacji pomiędzy operatorami i koordynatorami przy użyciu przemienników  (...)

Zmiany, zmiany...

Newsy

W dniach 21-22 maja br. odbył się w Burzeninie XXII Krajowy Zjazd Delegatów PZK. Zjazd dokonał wyboru 5 członków Prezydium Zarządu Głównego PZK i ich 2 zastępców, na kolejną kadencję. Prezydium ZG PZK na swoim pierwszym posiedzeniu ukonstytuowało się w składzie:

 

1. Waldemar Sznajder, 3Z6AEF - Prezes PZK
2. Tadeusz Pamięta, SP9HQJ
Wiceprezes PZK
3. Jan Dąbrowski, SP2JLR
Wiceprezes PZK
4. Piotr Skrzypczak, SP2JMR
Sekretarz PZK
5. Marek Suwalski, SP5LS
Skarbnik PZK

 

Zastępcami członków Prezydium ZG PZK zostali:
1. Roman Bal,
SP9MRN
2. Jerzy Gomoliszewski,
SP3SLU

Pierwszy Zjazd Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK SP EmCom

Newsy

Pierwszy Zjazd Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK SP EmCom

Nowy koordynator łączności kryzysowej PZK


W dniach 29.04 do 1.05.2016 roku odbył się  I. Zjazd klubu SP EmCom. Zjazd odbył się w zajeździe „Przystań” w Przystajni, miejscowości położonej prawie w połowie drogi pomiędzy Częstochową, a Olesnem (woj. opolskie). Zjazd otworzyli Rafał SQ6IYR EmCom Manager PZK oraz Piotr SP2JMR wiceprezes PZK.
Gośćmi Zjazdu byli Pan Stanisław Belka Starosta Oleski, który dziękując za zaproszenie omówił przygotowania do organizacji X. edycji naszego „ŁOŚ-a” oraz zalety łączności amatorskiej w tym przemiennikowej  w aspektach nadchodzących wydarzeń takich jak ŚDM oraz Szczyt NATO (...)

HALNY 2016 - Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej

HALNY 2016

Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej

 

Organizator: Rzeszowska Amatorska Sieć Ratunkowa (OT-18 PZK)

Termin: 7 maja 2016 roku (sobota)

Godzina: 16:00-18:10 (czasu lokalnego – podczas PK UKF)

Pasma: 70 cm & 2 m – VHF, 80 m - HF

 

Cele ćwiczeń:

- sprawdzenie skuteczności koordynacji wymiany informacji pomiędzy operatorami i koordynatorami przy użyciu przemienników krótkofalarskich na VHF oraz paśmie 80 m HF,

- ocena skuteczności prowadzenia łączności kryzysowej przy jak najmniejszej mocy wyjściowej oraz zasilaniu awaryjnym.


Harmonogram ćwiczeń znajduje się tutaj: KLIKNIJ

Wygenerowano w sekund: 0.03
479,324 unikalne wizyty