Mapy na żywo

Burze nad Polską
Mapa burzowa Polski

Mapa ostrzeżeń
Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze - Europa
Mapa burzowa Europy

Europa


Opady

PROPAGACJA

Ankieta

Test

20.02.2016
20.02.2016
75% [3 głosów]

27.02.2016
27.02.2016
25% [1 głos]

Ogółem głosów: 4
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/13/2016

Powitanie

Witamy na stronie SP EmCom

SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.

Podsumowanie akcji zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży 2016

Newsy

Podsumowanie akcji zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży 2016

 

Krakowska Amatorska Sieć Łączności Kryzysowej (KASŁK) założyła realizację zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku jako współdziałania kilku sieci łączności kryzysowej operujących na terenie Krakowa i jego okolic, ale też - uwaga - położonych w większej odległości od miasta. W czasie trwania ŚDM na terenie woj. małopolskiego oraz województw ościennych śląskiego i podkarpackiego operowały następujące krótkofalarskie sieci kryzysowe: (czytaj więcej... KLIKNIJ)

Podsumowanie ćwiczeń - ZAMIEĆ 2016

Newsy

Podsumowanie ćwiczeń - ZAMIEĆ 2016

 

Ćwiczenia łączności kryzysowej ZAMIEĆ 2016 odbyły się 5 listopada 2016 roku, w godzinach od 16:00 do 18:00 czasu lokalnego, na terenie całej Polski (SP). Organizatorem była Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa ( klub SP5MASR ) działająca przy Oddziale Terenowym nr 37 Polskiego Związku Krótkofalowców. Koordynatorem ćwiczeń był Hubert Anysz SP5RE i Maciek Białobrzewski SO5MAX.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności koordynacji wymiany informacji pomiędzy operatorami i koordynatorami przy użyciu przemienników krótkofalarskich na VHF oraz paśmie 80 m HF oraz ocena skuteczności prowadzenia łączności kryzysowej przy jak najmniejszej mocy wyjściowej. Dodatkowym zadaniem było sprawdzenie schematu przydzielenia częstotliwości pracy stacji Net-Control przez stację NC Taktyczną.


Szczegółowe podsumowanie ćwiczeń znajduje się tutaj: KLIKNIJ

Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej

Newsy

ZAMIEĆ 2016

Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej


Organizator: Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa

Termin: 5 listopada 2016 r. (sobota)

Godzina: 16:00-18:10 (czasu lokalnego)

Pasma: 70 cm & 2 m – VHF, 80 m - HF

Szczegóły: link

Huragan Matthew

Newsy

Huragan Matthew zbliża się do wybrzeża Ameryki Północnej. Sieć pogodowa EmCom aktywna (14.325MHz). Zabił już 70 osób na Haiti i Dominikanie. 

Na websdr można posłuchać Net Control na żywo - 14.325 USB.  http://74.102.24.130:8902/
Aktualna pozycja huraganu: http://aprs.fi/. 

Trzęsienie ziemi we Włoszech

Newsy

W związku z trzęsieniem ziemi jakie nawiedziło w dniu dzisiejszym centralną część Włoch, została uaktywniona przez Kolegów we Włoszech EmCom-owa sieć w paśmie 40 [m], na częstotliwości 7,060 [MHz]. Gorąca prośba do Wszystkich - na czas usuwania skutków trzęsienia ziemi i aktywności kolegów z włoskiego EmCom-u, o unikanie aktywności na tej częstotliwości oraz częstotliwościach ościennych, jak również osoby zainteresowane o prowadzenie w miarę możliwości nasłuchu na ww. frekwencji, być może będzie potrzebna pomoc. W razie potrzeb, prośba o bezpośredni kontakt ze mną (dane kontaktowe w zakładce Zarząd Główny PZK przy moim znaku).

Pozdrawiam, Michał SP9XWM - EmCom Manager PZK

Uczestnictwo krótkofalowców i SP EmCom w Światowych Dniach Młodzieży 2016

Newsy

W dniach 25 - 31 lipca 2016 odbyły się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży na które przybyła ponad 2,5 milionowa rzesza młodych pielgrzymów z całego świata. Młodzież podczas swojego pobytu w Polsce spotkała się z Papieżem Franciszkiem. Tego typu wydarzenie przeprowadzone na tak masową skalę wymagało zaangażowana potężnych środków logistycznych oraz bezpieczeństwa (...)

Oświadczenie dot. realizacji obsługi ŚDM przez klub SP EmCom

Dziennik

W związku z kontrowersjami i dyskusją jaka się toczy wokół tematu użycia częstotliwości 144,1 [MHz] do obsługi potencjalnych wywołań kryzysowych o najwyższym priorytecie, do służby dyżurnej Pogotowia Ratunkowego w Krakowie podczas ŚDM, Ogólnopolski Klub PZK SP EmCom wyjaśnia i oświadcza co następuje: (...)

Wygenerowano w sekund: 0.05
525,424 unikalne wizyty