Mapy na żywo

Burze nad Polską
Mapa burzowa Polski

Mapa ostrzeżeń
Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze - Europa
Mapa burzowa Europy

Europa


Opady

PROPAGACJA

Ankieta

Test

20.02.2016
20.02.2016
75% [3 głosów]

27.02.2016
27.02.2016
25% [1 głos]

Ogółem głosów: 4
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/13/2016

Powitanie

Witamy na stronie SP EmCom

SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.

Komunikat ŚDM nr 5

Komunikat ŚDM nr 5

 

Krakowska Amatorska Sieć Łączności Kryzysowej OT-12 PZK informuje, że będzie w czasie trwania ŚDM prowadzić dyżury eterowe prowadzona na różnych częstotliwościach pod znakiem sztabowym SP0MASR wraz z innymi Kolegami współdyżurującymi. Podstawowa częstotliwość robocza, na której planujemy słuchać to 145,500 [MHz]. Ponadto w razie potrzeb będą używana częstotliwość 433,550 [MHz]. Nasłuch będzie także prowadzony na kanale 9 tzw. ratunkowym CB tj. 27.060 [MHz] oraz kanale PMR nr 3 tj. 446,03125 [MHz]. W razie bieżących potrzeb stacja będzie też aktywna na częstotliwościach emergency na falach krótkich w paśmie 80 [m] tj. 3,760 [MHz] oraz 40 [m] tj. 7,110 [MHz].

 

Michał Wilczyński SP9XWM

Komunikat ŚDM nr 4

Komunikat ŚDM nr 4

 

Informacyjnie przez cały przyszły tydzień podczas ŚDM (25-31.07) Krakowskie Pogotowie Ratunkowe będzie prowadzić nasłuch na 144,100> [MHz] na fonii FM-em, pod znakiem SP9KGP. Częstotliwość jest celowo tak dobrana (poza bandplanem jeśli chodzi o emisje i przeznaczenie częstotliwości), żeby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania na 145,500 [MHz]. UWAGA. Wywołanie pogotowia realizujemy następująco wołając „SP9KGP – pogotowie”. Prośba do wszystkich o BARDZO ROZWAŻNE UŻYWANIE TEJ CZĘSTOTLIWOŚCI i wolanie TYLKO W PRZYPADKACH REALNEGO ZAGROŻENIA ZDROWIA I ŻYCIA. Jeżeli możemy po prostu zadzwonić po pogotowie to dzwonimy, alternatywa jaką jest 144,100 [MHz] należy traktować jako ostateczność w wyższej konieczności.

 

Michał Wilczyński SP9XWM

Komunikat ŚDM nr 3

Komunikat ŚDM nr 3

 

 

Krakowska Amatorska Sieć Łączności Kryzysowej OT-12 PZK ogłasza na czas ŚDM w dniach 25.07 31.07 stan alarmowy podwyższonej gotowości w zakresie realizacji rezerwowej łączności radiowej. W tym czasie będzie czynna w Krakowie stacja sztabowa SP0MASR w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa z trzech alternatywnych lokalizacji na terenie Krakowa, położonych w sposób umożliwiający swobodną łączność z terenem Brzegów oraz całym województwem. W razie potrzeb KASŁK będzie utrzymywać bezpośredni kontakt z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Główna rola działań: realizacja radiowego pomostu łączności z Brzegami w razie sytuacji paraliżu podstawowych systemów łączności oraz w przypadku zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego na miejscu. KASŁK będzie też monitorować sytuację pogodową mogącą mieć wpływ na bezpieczeństwo pielgrzymów i Krakowa w razie wystąpienia określonych zagrożeń. Trwa finalizacja organizacji dyżurów zespołu KASŁK.

 

Jeżeli ktoś z krótkofalowców głównie z Krakowa i okolic jest zainteresowany współpracą i pomocą w tym zakresie prośba o bezpośredni kontakt z Michałem Wilczyńskim SP9XWM na e-mail: sp9xwm@gmail.com

 

Michał SP9XWM

Koordynator ds. Łączności Kryzysowej PZK

Komunikat ŚDM nr 2

Komunikat ŚDM nr 2

 

Koledzy zrzeszeni wokół klubu SP9KGP "Ryjek" oraz fundacji Hacker Space z Krakowa zaproponowali inicjatywę informacyjną polegającą na wywieszeniu w miejscach gdzie mieszkają krótkofalowcy dedykowanej informacji mówiącej, że w razie różnego rodzaju zagrożeń, braku łączności GSM, lub wszelkiej innej pilnej potrzeby, w tym konkretnym miejscu mieszka osoba, która korzystając z łączności radiowej w pasmach krótkofalarskich może nieść pomoc. Klub SP EmCom PZK chcąc wesprzeć niniejszą inicjatywę zachęca do pomocy i włączenia się do udziału w niej podczas Światowych Dni Młodzieży. Jeśli tylko chcesz i możesz pomóc - weź udział!

 

Strona internetowa inicjatywy:

http://tumieszkakrotkofalowiec.pl/

 

Link do informacji do wydruku:

http://tumieszkakrotkofalowiec.pl/arkusz.pdf

Deklaracje SP EmCom

Newsy
Informujemy o możliwości rejestracji osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń w ramach
działalności statutowej Ogólnopolskiego Klubu PZK "SP EmCom".

 

Link do deklaracji: kliknij

Delegacja PZK na targach Ham Radio 2016

W dniach 24-26.06.2016 odbyła się 41. edycja Międzynarodowych Targów Krótkofalarskich Ham Radio, które corocznie organizowane są przez Niemiecki Związek Krótkofalowców (DARC) we Friedrichshafen, nad Jeziorem Bodeńskim. 

 

W pierwszym dniu targów Waldemar 3Z6AEF i Paweł SP7TEV wzięli udział w oficjalnym otwarciu Ham Radio 2016, na którym - oprócz Zarządu DARC i licznych gości zagranicznych - obecni byli także przedstawiciele władz miasta Friedrichshafen. W wystąpieniu inaugurującym Kol. Steffen Schoeppe DL7ATE podkreślił, że targi Ham Radio są największą tego typu imprezą środowiskową w Europie, a radiokomunikacja amatorska jest bardzo doceniana przez niemieckie władze, szczególnie w kontekście działań zmierzających ku szeroko rozumianej politechnizacji dzieci i młodzieży, a także aktywności w ramach łączności kryzysowej (...)

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - KOMUNIKAT

Komunikat ŚDM nr 1

 

W imieniu Kolegi Wojtka SQ9PBS z klubu SP9KGP "Ryjek" oraz współpracujących z nim Kolegów z fundacji Hacker Space przekazujemy komunikat dot. Światowych Dni Młodzieży. Kolega Wojtek i Koledzy są zaangażowani w organizację i obsługę w ramach wsparcia wolontariatu łączności radiowej na terenie Brzegów k. Kokotowa (woj. małopolskie) gdzie mają mieć miejsce centralne obchody ŚDM (...)

Wygenerowano w sekund: 0.04
488,669 unikalne wizyty