Mapy na żywo

Burze nad Polską
Mapa burzowa Polski

Mapa ostrzeżeń
Mapa ostrzeżeń dla Polski

Burze - Europa
Mapa burzowa Europy

Europa


Opady

PROPAGACJA

Ankieta

Test

20.02.2016
20.02.2016
75% [3 głosów]

27.02.2016
27.02.2016
25% [1 głos]

Ogółem głosów: 4
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/13/2016

Deklaracje SP EmCom

Newsy
Informujemy o możliwości rejestracji osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń w ramach
działalności statutowej Ogólnopolskiego Klubu PZK "SP EmCom".

 

Link do deklaracji: kliknij

Delegacja PZK na targach Ham Radio 2016

W dniach 24-26.06.2016 odbyła się 41. edycja Międzynarodowych Targów Krótkofalarskich Ham Radio, które corocznie organizowane są przez Niemiecki Związek Krótkofalowców (DARC) we Friedrichshafen, nad Jeziorem Bodeńskim. 

 

W pierwszym dniu targów Waldemar 3Z6AEF i Paweł SP7TEV wzięli udział w oficjalnym otwarciu Ham Radio 2016, na którym - oprócz Zarządu DARC i licznych gości zagranicznych - obecni byli także przedstawiciele władz miasta Friedrichshafen. W wystąpieniu inaugurującym Kol. Steffen Schoeppe DL7ATE podkreślił, że targi Ham Radio są największą tego typu imprezą środowiskową w Europie, a radiokomunikacja amatorska jest bardzo doceniana przez niemieckie władze, szczególnie w kontekście działań zmierzających ku szeroko rozumianej politechnizacji dzieci i młodzieży, a także aktywności w ramach łączności kryzysowej (...)

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - KOMUNIKAT

Komunikat ŚDM nr 1

 

W imieniu Kolegi Wojtka SQ9PBS z klubu SP9KGP "Ryjek" oraz współpracujących z nim Kolegów z fundacji Hacker Space przekazujemy komunikat dot. Światowych Dni Młodzieży. Kolega Wojtek i Koledzy są zaangażowani w organizację i obsługę w ramach wsparcia wolontariatu łączności radiowej na terenie Brzegów k. Kokotowa (woj. małopolskie) gdzie mają mieć miejsce centralne obchody ŚDM (...)

Delegacja PZK w Ministerstwie Cyfryzacji

W dniu 13 czerwca br. w Warszawie, Pani Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, przyjęła delegację Polskiego Związku Krótkofalowców w składzie: Waldemar Sznajder 3Z6AEF - Prezes PZK, Piotr Skrzypczak SP2JMR - Sekretarz PZK i Tomasz Niewodniczański SP6T - Członek Honorowy PZK, kapitan zespołu SN0HQ. W czasie spotkania przedstawiono m.in. stan rozwoju regionalnych sieci SP EmCom, które podpisują porozumienia z urzędami administracji państwowej, na podstawie porozumienia PZK i Ministra Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku (...)

PZK na Kongresie Organizacji Proobronych

Polski Związek Krótkofalowców na Kongresie reprezentował Krzysztof SP7WME, którego krótką relację przedstawiamy poniżej. „Był to pierwszy w historii Kongres Organizacji Proobronnych Państw Członkowskich NATO (...)

Podsumowanie ćwiczeń łączności kryzysowej HALNY 2016

Newsy

Podsumowanie ćwiczeń łączności kryzysowej

HALNY 2016

 

Ćwiczenia łączności kryzysowej Halny 2016 odbyły się 7 maja 2016 roku, w godzinach od 1600 do 1815 czasu lokalnego, na terenie całej Polski (SP). Organizatorem była Rzeszowska Amatorska Sieć Ratunkowa działająca przy Oddziale Terenowym nr 18 Polskiego Związku Krótkofalowców. Koordynatorem ćwiczeń był Przemek Bratkowski SQ8NYB.


Celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności koordynacji wymiany informacji pomiędzy operatorami i koordynatorami przy użyciu przemienników  (...)

Zmiany, zmiany...

Newsy

W dniach 21-22 maja br. odbył się w Burzeninie XXII Krajowy Zjazd Delegatów PZK. Zjazd dokonał wyboru 5 członków Prezydium Zarządu Głównego PZK i ich 2 zastępców, na kolejną kadencję. Prezydium ZG PZK na swoim pierwszym posiedzeniu ukonstytuowało się w składzie:

 

1. Waldemar Sznajder, 3Z6AEF - Prezes PZK
2. Tadeusz Pamięta, SP9HQJ
Wiceprezes PZK
3. Jan Dąbrowski, SP2JLR
Wiceprezes PZK
4. Piotr Skrzypczak, SP2JMR
Sekretarz PZK
5. Marek Suwalski, SP5LS
Skarbnik PZK

 

Zastępcami członków Prezydium ZG PZK zostali:
1. Roman Bal,
SP9MRN
2. Jerzy Gomoliszewski,
SP3SLU

Wygenerowano w sekund: 0.05
568,924 unikalne wizyty