Akcja poszukiwawcza

W nocy 26.12.2017 otrzymaliśmy informacje o zaginionej kobiecie – nie czekając wraz zaprzyjaźnioną jednostką WOPR Neptun postanowiliśmy włączyć w pomoc poprzez organizację poszukiwań. Radia są, ratownicy są i chęci także… Nieważne, że minęło już 6 dni – nie czekaliśmy, utworzyliśmy grupę na facebook’u – na poszukiwania przyszło ponad 50 osób! W tym zgłosiły się jednostki OSP: OSP Wysocko Małe, OSP Sobótka, OSP Skalmierzyce, iOSP Czarny Las.

O godz. 12:00 rozstawiliśmy stanowisko dowodzenia – rozdaliśmy mapy oraz rysopis zaginionej kobiety poszczególnym grupom. Koordynację działań prowadziliśmy ze stacji mobilnej oraz stacji sztabowej – Piotra SP3QDX. Po 2 godzinach działania przenieśliśmy w inny obszar miasta Ostrowa Wielkopolskiego – ponownie doszło do rozstawienia grup. Po kilku minutach na radiu usłyszeliśmy „Poszukiwana odnaleziona!”. Niestety… w pobliskiej rzece.

Pragnę podziękować krótkofalowcom z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy włączyli się w niesienie pomocy! Powyższa sytuacja pokazuje, że jesteśmy w stanie sprawnie działać w terenie. Teraz mamy świadomość, że rodzina, pomimo tragicznego finału będzie mogła pochować swoją bliską…

Artykuł i zdjęcia dostępne są tutaj: http://www.tubaostrowa.pl/aktualnosci/czytaj/7463/Spontanicznie-pokazali-ze-sie-da
Film z akcji na naszym Fanpage SP EmCom Wielkopolska: https://pl-pl.facebook.com/wasr.pzk/

Dodaj komentarz